Butterfy pea tea – zdrowie zamknięte w herbacie

Katarzyna 

Nie ma chyba osoby, która choć raz nie zetknęłaby się z niebieską herbatą! Intrygujący, niebanalny kolor, wyrafinowany smak i niepodważalne właściwości zdrowotne sprawiają, że o blue tea jest coraz głośniej. Wraz z popularnością naparu, pojawiają się jednak wątpliwości miłośników herbaty, którzy chętnie wpisują w wyszukiwarki hasła typu: butterfly pea tea – jak parzyć? butterfly pea tea – gdzie dostanę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule.

Błękitna herbata – skąd się wzięła?

Na wstępie  kilka słów o pochodzeniu kobaltowego cuda, które przecież nie wzięło się znikąd. Zanim butterfly pea tea podbiła Facebooka, Instagrama i nasze kubki smakowe, była dobrze znana w Azji. Napar z klitorii ternateńskiej stosowano w ajurwedzie, uważanej za najstarszy system medyczny świata. Azjaci szybko odkryli, że niebieska herbata nie tylko pięknie wygląda i wspaniale smakuje, ale też korzystanie wpływa na nasze zdrowie i stan ducha. Ich doświadczenie pozwoliło rozpocząć badania nad klitorią ternateńską i wyróżnić substancje zawarte w roślinie, dzięki którym wyglądamy i czujemy się lepiej. 

Butterfly pea tea – właściwości 

O leczniczym wpływie błękitnej herbaty można by opowiadać godzinami.  Już sam kolor naparu stanowi ucztę dla zmysłów, uspokaja i przywołuje pozytywne doznania. Wrażenia te potęguje słodkawy zapach herbaty, otulający i wyciszający, zwłaszcza po ciężkim dniu. Relaksacyjne działanie kwiatów klitorii potwierdzają badania naukowe, według których blue tea ma właściwości przeciwdepresyjne i świetnie się sprawdza w leczeniu stanów lękowych. 

Błękitny napój wpływa pozytywnie nie tylko na naszego ducha. Ma też wiele do zaoferowania ciału. Wykazuje działanie przeciwzapalne  oraz  przeciwbakteryjne, łagodzi ból, usprawnia system odpornościowy, wspiera pracę mózgu.  Niebieską herbatę do swojego jadłospisu powinien wprowadzić każdy, kto zmaga się z dodatkowymi kilogramami. Zaopatrzyć się w nią powinni również wszyscy ci, którym nie jest obojętna kondycja skóry, włosów, czy paznokci. 

Butterfly pea tea – gdzie kupić hit Internetu?

A skoro już o zaopatrywaniu mowa, pora odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie dostaniemy to błękitne cudo? Internet aż roi się od stron, które oferują niebieską herbatę w okazyjnych, niskich cenach. Wystarczy wpisać w Google: butterfly pea tea – gdzie kupić? i naszym oczom ukazuje się pokaźna lista mniej lub bardziej znanych witryn. My jednak polecić możemy tylko jedno, sprawdzone źródło – sklep Oh tea, tutaj znajdziecie herbaty z różnych stron świata o najlepszym stosunku jakości do ceny. Oprócz tego skusić was mogą praktyczne wskazówki dotyczące obchodzenia się z błękitną herbatą, opisane na sklepie prostymi hasłami, np. butterfly pea tea – jak parzyć? 

Blue tea – jak parzyć, żeby się nie sparzyć?

A jeśli już o tym mowa, to pamiętajcie, o tym, że błękitną herbatę parzymy tylko raz, ponieważ kolejne napary są pozbawione cennych składników prozdrowotnych i walorów smakowych. By wydobyć pełnię smaku z kwiatów klitorii, warto je zalać zagotowaną wodą mineralną. Wasza herbata będzie najsmaczniejsza, jeśli przyszykujecie ją według tego prostego przepisu: 

 

  1. Bierzecie 5 – 6 kwiatów klitorii ternateńskiej  (czyli około łyżeczkę suszu) i umieszczacie ją w filiżance. 

  2. Zalewacie całość wodą mineralną o temperaturze od 90 do 100 stopni C. 

  3. Parzycie herbatę przez około 3 minuty. 

  4. Pijecie i cieszycie się cudownym smakiem błękitnego napoju.

Katarzyna
Autor

Katarzyna